Browseri - pitanja, problemi, saveti
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38
  1. #1

    Fire fox-ovi mali trikovi..

    skracenice za tastaturu.. nisam znala ove "detalje" a nekad su zbilja od pomoci.. skrati po koji vishak klik

    * Spacebar (page down)
    * Shift-Spacebar (page up)
    * Ctrl+F (find)
    * Alt-N (find next)
    * Ctrl+D (bookmark page)
    * Ctrl+T (new tab)
    * Ctrl+K (go to search box)
    * Ctrl+L (go to address bar)
    * Ctrl+= (increase text size)
    * Ctrl+- (decrease text size)
    * Ctrl-W (close tab)
    * F5 (reload)
    * Alt-Home (go to home page)



    Auto-complete
    - idite na adress bar (control L) i ukucajte ime sajta bez www i .com-a
    - pritisnite Control Enter i Lisica ce vam automatski pronaci taj sajt
    - za .org pritisnite Control Shift Enter
    - za .net pritisnite Shift Enter


    Tab navigacija

    * Ctrl+Tab (rotate forward among tabs)
    * Ctrl+Shft+Tab (rotate to the previous tab)
    * Ctrl+1-9 (choose a number to jump to a specific tab)


    vi, kompjuterashi ste sigurno ovo znali, prema toma, ovo je za one poput mene
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Fire fox-ovi mali trikovi..

    Pored onih uobičajenih "CTRL" + A, X, C. Z, V, P....
    Najčešće koristim:

    "CTRL" + "F" ----> Nadji tekst na stranici
    "CTRL" + "S" ---> Save As
    "CTRL" + klik skrulerom ---> otvara link u novom tabu
    "CTRL" skrul ----> povećava, smanjuje tekst
    "CTRL" + "0" ----> vraća veličinu teksta u normalu
    "ALT" + "H" ---> otvori histori bar

    za potpuniju listu:
    F1>help for For Internet Explorer Users>List of Firefox Keyboard Shortcuts
    i tu je lista prečica za firefox

    Kome je to malo
    http://www.mozilla.org/support/firefox/keyboard

    Naravno, svaka nova exstenzija dodaje neku novu prečicu
    ... ko pročita uputstvo, nešto i prihvati od toga

  3. #3

    Odgovor: Fire fox-ovi mali trikovi..

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku




    "CTRL" + klik skrulerom ---> otvara link u novom tabu
    meni ovo otvara samo tab do ovog kojeg koristim no mi ne otvara link u novom tabu
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Fire fox-ovi mali trikovi..

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    meni ovo otvara samo tab do ovog kojeg koristim no mi ne otvara link u novom tabu
    upsss
    sorry previše koristio "CTRL" + "V"
    a u clipboard-u mi je bilo: "CTRL"
    ... to je to, al' bez ctrl
    znači samo klik skrulerom na željeni link, i otvorit će ga u novom tabu

  5. #5

    Odgovor: Fire fox-ovi mali trikovi..

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    znači samo klik skrulerom na željeni link, i otvorit će ga u novom tabu

    kod mene ovo bash ne funkcionishe

    mozhda da utvrdim znanje shta ja skroler?
    moomoo meee jooouu

  6. #6

    Odgovor: Fire fox-ovi mali trikovi..

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    kod mene ovo bash ne funkcionishe

    mozhda da utvrdim znanje shta ja skroler?

    imaš levi klik mišem
    imaš desni klik mišem
    i imaš točkić za skrolovanje, e taj točkić treba da pritisneš
    ... normalno, samo ako ga imaš na mišu
    Znaš, sa nekim miševima to i ne može, jer uopšte nemaju to treće (srednje) "dugme" ispod skrulera
    ... moja greška, trebao sam to odmah da naglasim

  7. #7

    Odgovor: Fire fox-ovi mali trikovi..

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    i imaš točkić za skrolovanje, e taj točkić treba da pritisneš
    ... normalno, samo ako ga imaš na mišu
    imam ga al' sam ga iskljuchila
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    3D konkurent Exploreru i Firefoxu

    3D konkurent Exploreru i Firefoxu

    Beta verzija Web browsera SpaceTime 3D pruža pogled u budućnost Web navigacije.

    Šta vam pada na pamet kao poslednja velika inovacija kada pomislite na Web browser? Tabovi možda? Mogli bismo reći da u tom segmentu već izvesno vreme nedostaje neka revolucionarna novina koja će značajno promeniti način na koji surfujemo internetom. Čitač Weba SpaceTime 3D je pravo osveženje za oči, a možda i približan izgled Web navigacije budućnosti. SpaceTime 3D radi u trodimenzionalnom okruženju i organizuje Web strane u 3D prostoru jednu pored, iza ili ispred druge, odajući utisak lebdenja. Korisnici Viste će sigurno primetiti određenu dozu sličnosti sa ovim operativnim sistemom.

    Njegova zanimljiva funkcija je automatsko otvaranje rezultata pretrage. Kada u npr. Google ukucate pojam za pretragu u običan Web browser otvara se strana sa rezultatima pretrage. Klikćući na rezultate pretrage otvaramo nove strane dok ne pronađemo ono što nas zanima. SpaceTime 3D radi to automatski: ukucate pojam za pretraživanje u njihovom Google Web Search servisu i niz strana sa otvorenim rezultatima pretrage već lebdi ispred vas. Princip kome bi Google AdSense verovatno imao šta da prigovori. Rezultati pretrage se na taj način prikazuju kao već otvorene i dobro vidljive stranice, poređane jedna iza druge. Stranicu za koju ste najviše zainteresovani uvećavate dvostrukim klikom. Prilikom pretrage u SpaceTime 3D možete koristiti Google ili Yahoo pretraživače, kao i njihove image servise.


    Jedna od najprivlačnijih funkcija je integracija sa popularnim sajtovima YouTube, Amazon i eBay. Naime, ako otvorite YouTube servis dobićete minimalistički prikaz. Na ekranu će lebdeti prozori samo sa video klipovima, bez ostalih komponenti kao sto su komentari, ocene ili video klipovi slični izabranom. Nažalost, primetili smo da se rezultati pretrage integrisanog YouTube servisa ne poklapaju sa rezultatima u samom YouTube-u. Ipak, ne treba zaboraviti da je ovo beta verzija koja će, nadamo se, biti značajno unapređena.

    Na zvaničnoj strani SpaceTime 3D piše da minimalna konfiguracija potrebna za udoban rad treba da sadrži: 512 megabajta memorije, procesor Pentium 4 od 2.4 GHz ili AMD 2400xp+, grafički adapter od 128 MB, rezoluciju ekrana od 1280 x 1024 i internet vezu od bar 768 kbits/sec. SpaceTime smo testirali na nesto slabijoj konfiguraciji program radi, ali relativno sporo. Trenutno možete besplatno preuzeti verziju BETA 2 koja radi jedino na operativnim sistemima Windows 2000, XP i Vista.

    Doživljaj pretraživanja interneta putem SpaceTime-a je nesvakidašnji i različit od onoga na koji smo se navikli. Vizuelni utisak je odličan, a celokupan doživljaj pozitivan. U svakom slučaju, ako vam računar ispunjava relativno visoke zahteve ovog programa, preporučujemo da ga u ovom trenutku bar isprobate iako se nalazi u beti.

    Izvor: B92

  9. #9

    Gazelle browser

    Gazelle pretraživač

    Microsoft-Research je objavio dokument u kojem je dao detaljne informacije vezane za kompanijin bezbednosno orijentisani pretraživač koji nosi naziv Gazelle a koji inkoporiše osnovne sigurnosne karakteristike koje se prvenstveno mogu naći u operativnom sistemu.

    Ovaj dokument nosi naziv The Multi-Principal OS Construction of the Gazelle Web Browser i opisuje pretraživač u okviru kojeg jezgro deluje kao tzv „multi-principal“ operativni sistem. Prema rečima autora, ovaj dokument je objavljen zbog toga što su današnji pretraživači još uvek prilagođeni za određenu vrstu pretraživanja statičnih sajtova, dok su današnji sajtovi često interoperatibilni što dovodi do ugrožavanja sigurnosti.



    Gazelle Browser Kernel je operativni sistem koji na ekskluzivan način upravlja zaštitom resursa i razmenom Web sajt principa, navodi se u dokumentu. Ova konstrukcija ukazuje na komplikovne probleme dizajna koji nisu identifikovani u prethodnom radu, kao što je zaštita izvora cross-origin script ali i druge vrste zaštite.

    Ovaj prototip pokazuje da je moguće realizovati Gazelle višestruku OS arhitekturu i u isto vreme koristiti pozadinsko raščlanjivanje, DOM mogućnost upravljanja i JavaScript interpretaciju koja već postoji u IE. Prema rečima autora ovog dokumenta, pretraživač određuje različite principe za posebnu zaštitu domena tako da su oni zaštićeni jedni od drugih.

    Kao što je to slučaj kod desktop aplikacija gde se primeri aplikacije pokreću u odvojenih procesima zbog mogućnosti kvara, ovde se primeri pokreću u posebno zaštićenim domenima koji imaju istu svrhu. Na primer, kada korisnik vrši pretragu istog URL-a preko različitih tabova, to se poklapa sa dva primera istog principa; kada a.com obuhvata dva b.com i-okvira, b.com okvir odgovara za dva primera b.com; međutim, višestruki okviri istog porekla na strani su u istom primeru principa kao i strana.

    Google Chrome pretraživač koji svaki otvoreni sajt tretira kao zaseban proces najsličniji je Gazelle-i, navode autori. Međutim, Chrome je u samom startu manje siguran zbog nekoliko razloga. On tretira subdomene kao deo istog procesa kao i glavni sajt, dok ih Gazelle postavlja u posebne procese; omogućava da sav plug-in sadržaj sa različitih sajtova deli jedan plug-in proces, a Gazelle ih tretira kao posebe procese i vrši implementaciju cross-site zaštite u svojim plug-in i procesima renderovanja a Gazelle obezbeđuje jasno odvajanje između akta renderovanja Web sadržaja i načina na koji se prikazuje ovaj sadržaj.

    Kreatori Gazelle takođe tvrde da ovaj pretraživač može pobediti svoje rivale po pitanju upravljanja sa nekoliko zajedničkih sigurnosnih slabih tačaka. U slučaju „race condition“ napada, gde napadač koristi prethodno ponašanje korisnika da predvidi vreme i lokaciju unosa korisnika, Gazelle izbegava da polja za unos budu prikazana prebacivanjem unosa u novi prozor na kratko, koliko je korisniku potrebno da vidi informacije.

    Autori dalje navode da u IE7 postoje tri GUI (grafički korisnički interfejs) slabe tačke koje mogu biti iskorišćene da bi se prikazao sadržaj adrese. Kada je Gazelle u pitanju, korisnički interfejs bara za adresu je u vlasništvu i kontrolisan od strane Browser Kernel-a gde je mnogo jednostavnije i lakše izvršiti implementaciju na pravilan način.

  10. #10

    Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Sve o internet browserima. Pitajte, diskutujte, pomozite forumasima u nevolji.

  11. #11

    13 Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Dodatak Firefoxu:

    Convert Website to Application



    Ovom ekstenzijom se omiljene web stranice postavljaju na desktop kao shortcut za brz i jednostavan pristup.

    Jedva sam našla kako se koristi, pa da se ne mučite i vi

    Posle preuzimanja, omiljenu ( otvorenu stranicu u vašem web pretraživaču) postavljate na desktop :
    Tools
    Conver to website to application



    Uradite izbor/podešavanje koje vam se ponudi: na desktop, u Quick Launch bar, sa menijem, bez menija i td.

    vrlo korisno, preporučujem
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  12. #12

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Ne znam šta se dešava. Samo sam reinstalirao AVG antivirus, i sad me Mozila zeza pa rastura. Moram da klikćem po nekoliko puta da bi mi bilo šta otvorilo. A i kad otvori, ponekad ne uradi to do kraja.

    Ima li neko bilo kakvu ideju?


    Unapred zahvalan, iznerviran do zla boga i slično.

  13. #13

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Da li si u toj instalaciji AVG-a prihvatio da instalira i Toolbar? Mnogi korisnici se žale na probleme sa Firefoxom i AVG 8.5. Pokušaj reinstalirati Firefox i AVG, ali prilikom instalacije AVG-a isključi opciju instalacije toolbar-a.

    Najbolje da deinstaliranje AVG-a obaviš programom Revo Uninstaller http://www.revouninstaller.com/ jer on briše sve tragove koje program ostavi u sistemu.

  14. #14

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Nešto sam budžio i deinstalirao po tvojim savetima, pa ćemo videti.

    Izgleda da šljaka.

    Hvala puno, Morphić.


  15. #15

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Trenutno sam na Opeti. /Jbt, ki da sam džanki. / I šljakala je lepo, uz moje potrebno prilagođananje novim logikama, sve dok ovije forum nije dobiJo novo ruho.

    Neću da reknem da je Nekro kriv, možda je zaista koincidencija, ali primetio sam da mi se U2b poremeti posle pokretanja tubića kroz ovaj forum. Čini mi se kao da su nestali fejmovi, pa se sve levo poravna, jedno preko drugog. Danas mi nije pomogao ni reset računara. Ali evo popravilo se pošto me na mreži nije bilo par sati. Ipak, nervira.

    Ima li ko ideju o čemu se radi i kako prevazići problem.

    E da, verovatno bitan podatak. Dok je takvo stanje na Operi, kad U2b pokrenem preko IE8 sve je na svom mestu.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 25.09.2014, 12:44
  3. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  4. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 16.12.2011, 19:31
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •