Browseri - pitanja, problemi, saveti - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 38
  1. #16

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Ne znam koja je verzija Opere u pitanju. Ako je 9.20, ažuriraj na verziju 10.10, s njom nije bilo problema. Ja trenutno koristim 10.50 beta, sve učitava kako treba, ali nije dovoljno stabilna da bih je preporučio kao konačnu varijantu.

    Edit: vidim da verovatno već jeste 10.10. Vidi na update da li je dostupna novijaa verzija, pa nadogradi. Ili probaj 10.50 beta, ja je koristim kao glavni browser. Još uvek se ponekad sruši, ali jako retko. Najnoviju verziju imaš ovde: http://snapshot.opera.com/windows/Op...50_3266_in.exe

    Nažalost, deo popularnih sajtova iz nekog razloga zaobilazi optimizaciju za Operu, pa se u pojedinim verzijama javljaju problemi. Naročito je Facebook poznat po tome.

  2. #17

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    ma to si prebacio na mobile view...

  3. #18

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Pre dva - tri dana sam upgade-ovao FIREFOX na verziju 3.6.

    Brz ko munja, ali... Brzo - kuso! Čim na stranici ima više slika, dobar deo njih download-uje samo delimično, pa se mora po nekoliko puta 'Reload curent page'.

  4. #19

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Da Morf, verzija je 10.10.

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    ma to si prebacio na mobile view...
    Nisam ništa (namerno i svesno) prebacivao. Ali u pravu si. Liči na nekakav kusasti pregled za mobilne, samo što nisam najsrećnije izabrao stranicu ili njen deo koji sam slikao. Na ovom delu je sve pregledno, manje više. No tamo gde bi u redovnom pregledu trebalo da stoje frejmovi, odnosno tekst odvojen u polja, sve je nabacano jedno preko drugog. Kao da je svako to pripremljeno za prikaz na mobilnom, ali u providnim slojevima (transparentnim lejerima), jedno preko drugog. U prilog teoriji da je u pitanju "priprema za mobilni", je i to što je sam snimak u nekom malom formatu širine stotinjak (120 ili 150) tačaka.

    No, ne mogu da utvrdim neko pravilo kada se to dešava. Danas (juče, da čuknem u drvo) mi se to nije desilo, ali u zdnjih par nedelja mi se desilo nekoliko puta. Jedino što sam primetio je da se to dešava od kako je Nekro "čačkao" po forumu i da se to dešava samo sa U2bom posle (ili tokom, paralelno) korišćenja ovog foruma.

    I kao što rekoh, probao sam dok mi se to dešava sa Operom, IE8, a tamo sve fercera.

    Nego, gde bi ja to mogao da uključim mobilni pregled? Čisto da znam da probam da ga isključim, ako se sam opet uključi.

    Imao bi ja još pitanja u vezi sa Operom, ali i ovo je dovoljno.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #20

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    ...Nego, gde bi ja to mogao da uključim mobilni pregled? Čisto da znam da probam da ga isključim, ako se sam opet uključi....
    to sam lupio...ruku na srce lici na mobile view

  6. #21

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti




    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #22

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Јеdino što mi pada na pamet jeste da očistiš cache, deluje kao da je pobrljavio. (Tools -Preferences - Advanced - History - Empty now). Cache ja, inače, postavljam na maksimalnih 400 MB, a ti svakako razmotri da povećaš na bar 50-100 MB, to podešavanje je odmah ispred ovog Empty now

    Inače, ja mobile view u desktop Operi nisam primetio

  8. #23

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    FalaInAdvans.

    Uradih.

    A rezultate će proverim u nekoliko dana, jer se onaj "mobil vjuv" nije stalno javljao.

    P.S.
    Za sada liči.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #24

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Eve, da pre prelaska na 10.50, objavim da je operacija uspela.
    Od prošlog javljanja i podešavanja veličine keša na disku po Morfovom savetu, onaj sumanuti "mobil vjuv" mi se nije ni jednom javio!


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #25

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    imala sam jedan add-on koji mi je bio mnogo od pomoci, sad sam trazhila da ga nadjem na firefox add-on sajtu, ali sam zaboravila kako se zove ima toliko tih dodataka da mi se zavrtilo u glavi pa cu vam ja objasniti kako funkcionishe, mozhda ga neko ima pa mi pomogne oko imena ne bi li ga ponovo nashla dakle taj dodatak je taj da kad neshto pocrnish (highlight) onda se automatski otvaraju opcije desnog klika.. da ne moram svaki put kad zacrnim kliknuti na desnu tipku.. pametan dodatak

    hmmm, ne znam koliko sam to dobro objasnila paaa ako nekom zvuchi poznato nek' javi ime
    moomoo meee jooouu

  11. #26

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Ako misliš na Highlights "nestao" ti je kada si nadogradila mozillu... bar se meni to desilo kada sam prešao na verziju 3.6

    samo je izbazio obaveštenje kako nije kompatibilan

    Probaj Color toggle
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/9408

  12. #27

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    ima nade za nas dvoje

    pitala sam isto pitanje na Firefox-ovom forumu i dali mi odgovor.. mislim da nije isto, ali je vrlo slichno

    Auto Context
    moomoo meee jooouu

  13. #28

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Ja imam cool stvarku, dobar add-on..kada zatamniš text, on ga sam kopira, ne moraš da klikneš copy. Samo paste-iraš di oćeš.

    ClickCutter AutoCopy
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  14. #29

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Još jedna super stvarčica za Mozillu.

    Ako vas mrzi da slikate screen sa ctrl+PrintScreen...paaa onda otvoriti Micr.Picture pa resize slike, pa ovoo pa onooo...sada samo instalirate ovaj add on... iii možete da slikate samo onaj dio koji vam treba.


    Screengrab


    Može da sačuva i tekstove..i svaaaašta.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  15. #30

    Odgovor: Browseri - pitanja, problemi, saveti

    Ima li google chrome add-on i da li postoji nesto sto ima istu funkciju kao flash blocker na mozili?
    Poruku je izmenio paparazzo, 29.05.2010 u 13:34
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 25.09.2014, 12:44
  3. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  4. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 16.12.2011, 19:31
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 18:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •