Sinus pilonidalis (pilonidalna cista) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Citat aleksandra014 kaže: Pogledaj poruku
    Moze li neko da mi da tacan i jasan odgovor,Postoji li mogucnost da se ovako nesto pojavi u predelu genitalija kod muskarca,iznad penisa,pored penisa i da svaki put menja mesto ? Izgleda isto kao na slici na prvoj strani ali nije nikad bilo iznad zadnjice nego stalno napred pa me interesuje da li je ta urasla dlaka specificna samo za trticni deo ili moze da bude i oko genitalija ? Hvala unapred !
    Trebalo bi da se javlja samo u trtičnom delu i to uglavnom kod muškaraca.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #17

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Super objasnjeno!!! Meni su ustanovili da je sinus i tek treba da radim ''intervenciju'', samo mi nije jasno sta podrazumevaju pod tim? Seckanje i cedjenje ili operaciju? Meni je to unutra, nema nikakve bubuljice, niti curenja, nicega... Da li i za cedjenje daju lokalnu anesteziju i da li svakom bodu u kicmu, rame ili gde vec??? Pozdrav!

  3. #18

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Cao,

    Mozes li mi preporuciti nekog doktora, posto se ja spremam za intervenciju?

    Hvala unpared

  4. #19

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    E zdravo,reko da vam se javim sa svojim iskustvom....

    Bio sam operisan u Dragiši Mišovic kod Dr. Žike Jovanovica.E sad svi su mi hvalili ranu da je odradio hirurg a ne mesar(u mom domu zdravlja gde idem na previjanje).Dakle dobio sam anesteziju u kicmu(ili ti epiduralnu) nis ne boli samo je anesteziolog malo lud pa nije mogo da mi nabode pršljen lepo.Osetite injekciju a posle vam je svejedno...Previli su me sutradan,i pustili kuci.

    Otisao sam kod svoje doktorke u opstoj praksi.Da uzmem papirice za previjanje i tako to.Posle jedno nedelju dana kod sestara koje nisu znale lepo da ociste ranu krenuo je da mi curi gnoj...Ništa strasno dobio sam antibiotike i nisam imao problema nekih mesec dana rana je odlicno zarastala.

    Pre jedno 12 dana resim ja da se napravim pametan i da odem kod strica u Bosni,tu imam dedu koji je kao lekar il sta vec.I on mi sad kaze kao sedi slobodno mozes i da se kvasis i tako to...Sva sreca ja ga nisam slusao uopste jer on je kao samo pogleda i previje me jednom nedeljno i kaze odlicno zarasta i da nemam da brinem(i dalje previjanje svaki dan po obicaju)...I kad sam se vratio kuci(posto ranu sam.sam previjao i cistio jer on nije nikako mogao da se smiluje) krenem da je cistim alkoholom i vidim gnoj i malo sukrvice na fati.Sutra trebam da idem da uzmem antiobitike i papire ponovo.

    Preporucujem da operisete ako niste jer jednom liku pored mene je rana bila ko pesnica i receno da mu je dlaka krenula ka kicmi(sto je kako i zvuci jako opasno)Nista nema da brinete samo nemojte da sedite puno,redovno brijte oko rane jer dlake mogu da izazovu infekciju.Osim toga operacija je iole bezbolna jer vam lici ko da ste sanjali baticu u zelenom mantilu..Naravno sto pre sa sto manje cekanja.I da dodam jos na to da boli u zavisnosti od velicine rane i sto duze cekate to ce biti veca.Tako da prvih nedelju,nedelju i po spremite neki Panadol ili Diclofenac za bolove ako ih budete imali i ako vam budu smetali.

  5. #20

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Moji sinovi boluju od te bolesti.Stariji se operisao tri puta i opet mu se pojavilo a mladji dva puta i njemu se vratilo.Cula sam da u Novom Sadu u privatnoj hirurskoj bolnici Parks Dr Dragi, se to uspesno radi jednom novom metodom.Da li je neko cuo za to?Ili jos bolje da li je neko isao tamo na operaciju?Ili mozda ima poznanika koji se tamo operisao.
    Bila bih vam veoma zahvalna na pomoci.

  6. #21

    04 Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Pozz svima, ja sam imao tu kako da kazem cistu na trticnom predelu.
    isao sam 2 puta na incizije, ali se to opet vratilo, hiruska intervencija t.j. operacija je neizbezna, ja sam se javio svom lekaru odmah kada sam primetio promene i on mi je dao uput za hiruski pregled, oni su mi to odradili bez anestezije, bol je veoma veliki. operisan sam pre 2 nedelje, i rana mi je sada super idem na svakodnevno previjanje, operaciju su mi vrsili pod lokalnom anestezijom, tako da sam osecao bol malo tokom operacije, predlazem svima, da traze od dr ili anesteziologa epiduralnu anesteziju.. to je za mene nepobediva anestezija, tako da bez operacije nista veruj te mi.. toliko od mene.

  7. #22

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Meni su dali lokalnu anesteziju i osecao sam bol tokom operacije, trazi da ti daju epiduralnu u kicmu i nista neces osetiti..

  8. #23

    Odgovor: Sinus pilonidalis (pilonidalna cista)

    Dragi moji, sta da vam kazem, osim da sam zensko, trudna 3ipo meseca, i eto, upalila mi se dlaka na trticnoj kosti , jos pre 2 godine i sad se toliko upalila da sam ovako trudna morala da je operisem. Nazalost, samo su me uspavali, a protiv bolova ne smem da konzumiram nista, jer sam trudnica. Cak su me i odmah pustili kuci jer nema mesta u bolnici.
    Danas sam isla na previjanje, vristala sam i plakala kao dete, evo sad kad pomislim sta mi je bilo pre 2h i sta me ceka svaki dan, odmah mi krenu suze na oci.
    Da bar smem nesto osim glupog Paracetamola, koji je kao da sam popila bombonu, kontam da bi bilo lakse. Al ovo mucenje, stvarno ne bih pozelela ni najgorem ne prijatelju.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •