Novosadski grafiti i murali - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 16 od ukupno 16
  1. #16

    Novi Sad - grad murala


    U okviru projekta "Novi Sad-grad murala", završen je prvi mural koji je iscrtalo udruženje građana "New point of culture" (NPC).

    Oni su u saradnji sa novosadskim Zavodom za urbanizam izdvojili 12 površina gde će na svakoj prezentovati neko od ljudskih prava. Danas je predstavljen mural koji simboliše prava izražavanja kroz umetnost, rekao je Nenad Jelovac iz udruženja NPC.

    "Prezentujemo opšte fuziju likovne i muzičke umetnosti, koja je prikazana kao notni sistem u koloritu i sam taj kolorit u stvari treba da prezentuje sam život, kolorit života. Jel ipak gledano bez umetnosti sam život bi bio sivilo", objašnjava Jelovac.


    Ovaj mural se nalazi u prolazu između muzičke škole "Isidor Bajić" i SNP-a.

    Iz NPC-a najavljuju izložbu za 10. decembar, gde će na platnima prikazati neka od osnovnih ljudskih prava.

    Radio 021
    Poruku je izmenio Cecara, 01.02.2015 u 10:57
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Murali
    Autor proleće u forumu Umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.10.2019, 23:23
  2. Grafiti
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 28.08.2015, 12:13
  3. Novosadski mostovi
    Autor Necromancer u forumu Novi Sad
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 09.04.2015, 09:55
  4. Šta je novosadski?
    Autor yige_gui u forumu Novi Sad
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 22:44
  5. Grafiti u slikama
    Autor Kunic u forumu Umetnost
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 18.04.2012, 22:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •