Vršačka kula uskoro će postati muzej
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Vršačka kula uskoro će postati muzej



    Pošto su stručnjaci konstatovali da vršačka kula trenutno nije bezbedna za posetioce, urađena su arheološka istraživanja, a nadležni su najavili početak radova na restauraciji ovog objekta. Marko Popović, pomoćnik ministra za kulturu, rekao je da sve kulturne institucije pred sobom imaju delikatan posao priključenja vršačkog utvrđenja tokovima savremenog društva i očuvanja ovog istorijskog spomenika za buduće generacije.
    - Biće urađena statična sanacija i obimni radovi u cilju revitalizacije glavne kule Vršačkog zamka, koja je i najočuvanija. Potrebno je obnoviti međuspratne konstrukcije i stepeništa, a eventualno i krovne konstrukcije kako bi se sve vratilo u izvorno stanje, a u isto vreme bi kula postala i jedna vrsta muzejskog objekta - rekao je Popović.
    Popović je objasnio da bi se paralelno radio idejni projekat uređenja celog kompleksa Vršačkog zamka.
    - I treća stvar, koja je možda za malo dalju budućnost, jeste eventualno iseljavanje repetitora koji vizuelno i uopšte ugrožava spomenički kompleks - rekao je Popović.
    Milorad Đurić, pokrajinski sekretar za kulturu rekao je da čitav proces u vezi sa revitalizacijom Vršačkog utvrđenja traje nekoliko godina.
    - Rešili smo da sve ubrzamo, da Vršac dobije veoma atraktivnu lokaciju. Smatramo da ovakvi objekti imaju svoj ekonomski, ali pre svega turistički potencijal. Želimo da sve to ukombinujemo u ponudu koju bi Vršac mogao da ima - rekao je Đurić. On je dodao da Pokrajinski sekretarijat za kulturu ovom projektu daje punu podršku, da očekuje da će se uključiti i republičko ministarstvo koje je već u tu svrhu izdvajalo novac.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Vršačka kula uskoro će postati muzej

    Tako sam sretna kad čujem ovako nešto (a i bilo šta) u vezi Vršca,
    tako zadovoljna,
    i tako ponosna.

    ... my home town ...

    Tu (u blizini kule) je (u prošlom veku) moja nogica ostavila trag svoje prve stope.
    Tu se prvi put začuo moj glasić ... kroz plač(ić).



    Ne bi' se iznenadila da i mene (obzirom na datum rođenja) uskoro proglase za "muzejsku vrednost" Vršca .
    Možda mi (u tom slučaju) padne i neka restauracija, sanacija, revitalizacija ... fejs lifting, liposukcija ... ovo-ono ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #3

    Odgovor: Vršačka kula uskoro će postati muzej

    драго ми је што то чујем, кула је заиста била у јадном стању, морало се нешто урадити по том питању још одавно.
    а тек какав је поглед оданде, види се чак до... београда.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    Odgovor: Vršačka kula uskoro će postati muzej

    Lepo je što su se vrščani najzad potrudili oko toga. Samo, ja se te kule bojim. Tamo mi je začeta fobija od visine, a sve zbog onih pustih klimavih stepenica na koje su nas terali da se penjemo. Tu ekskurziju samo po tome i pamtim, jer sam se tad prvi put opraštala od života i proklinjala nemilosrdnu učiteljicu...
    No, ako se sve lepo sredi i prišrafi, eto mene opet.
    Vrag odneo šnalu...

  5. #5

    Odgovor: Vršačka kula uskoro će postati muzej

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ...
    No, ako se sve lepo sredi i prišrafi, eto mene opet.
    Sredjeno, prišrafljeno - samo dok dodje sezona, pa put pod noge..

    Ime: 1DSC_8451.JPG Pregleda: 477 Veličina: 326.4 KB

    (A sad se zove Vršački zamak.)

    Ime: 1DSC_8465.JPG Pregleda: 357 Veličina: 337.0 KB

  6. #6

    Odgovor: Vršačka kula uskoro će postati muzej

    Mislim da je kula obnovljena a meni je vreme da posetim Vrsac. Postavit cu slicke kada bude...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Slične teme

  1. Kula
    Autor zmax u forumu Bačka
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.12.2018, 09:10
  2. Stručnjaci predviđaju: ljudi će postati kućni ljubimci robota
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.10.2017, 14:40
  3. Vrdnička kula (tvrđava)
    Autor Lady S u forumu Srem
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.12.2013, 22:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •