Posao koji nikada ne biste radili
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 86
  1. #1

    03 Posao koji nikada ne biste radili

    Koji je to posao na koji nikada ne biste pristali?

    Za koji posao smatrate da ne bi mogli da ga radite pa makar Vam gorelo pod nogama?

    I da li i koliko ljudi prihvata poslove koje ne vole samo zato što moraju da rade?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Koji posao nikada ne bi radili?

    Imam sreću da radim posao koji volim. Mnogi ljudi se zapošljavaju na nekim radnim mestima zato što nemaju izbor ili nisu obrazovani za ono što bi možda voleli da rade. Tada posao postaje samo način da se zaradi plata, a to ume da bude frustrirajuće, posebno ako se lične sklonosti baš direktno kose sa opisom službe...

    Ne bih mogla da budem krojačica, vezilja, pletilja, niti bilo šta što zahteva tu vrstu ručne tehnike. Ne ide mi bod nikako...
    I ne bih mogla da budem mesar, ono nemilosrdno kasapljenje i satarisanje mesa u meni izaziva užas i dok gledam. Jedem ja meso i pripremam ga, ali sam negde duboko u duši vegetarijanka, pa se trudim da ne mislim koga jedem i seckam...
    Vrag odneo šnalu...

  3. #3

    Odgovor: Koji posao nikada ne bi radili?

    Radim sasvim drugi posao od ono za sto sam se skolovala. Prihvatila sam ga oberucke i nisam razmisljala jer mi bas tako - gorelo pod nogama. Nije da ga ne volim, vec sam pisala po forumu da volim svoj posao i sredinu u koju radim, ali ipak nije ono za sta sam se skolovala.
    I nisam jedina. U danasnje vreme kad je sreca da nadjes posao, ne moze birati, nazalost.
    Kad se radi o egzistenciji porodice, nema posla koji ne bih prihvatila i radila, sve u zavisnosti mojih mogucnosti i sposobnosti.


  4. #4

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    İnae ...
    stvarno ne bih voleo da dolazim u situaciju da se bavim nekim poslom radi prezivljavanja ...
    ne znam kako bih se oseao kad bih morao da se podjem raznim zenama i da me gledaju kao robu
    Poruku je izmenio Najgora, 13.03.2009 u 19:48
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Da je u našem društvu sreće (k'o što nije) pa da svak, počev od obrazovanja može sebi da priušti da u svom životu radi ono što ume.
    I voli.
    Na svoju radost - za opštu korist.

    U ovom sveopštem haosu, deficitu radnih mesta i "posla" uopšte, ljudi su prisiljeni da rade poslove za koje nemaju ni volje ni znanje ni obrazovanje.
    U ovakvom ludilu, mali je broj onih koji se ne muče da sebi i svojoj porodici omoguće osnovne stavke za opstanak. Samim tim i smanjila se lepeza poslova za koje bismo inače rekli " ma ja to ne bi' nikad radio/la."
    Danas se mogu smatrati srećnicima oni koji rade posao koji vole i koji su uspeli da ubodu stavku ugodno u stavku korisno.

    Ja sam imala sreće da radim posao koji volim.
    Iz dana u dan uviđam da sam mnogo pogrešila što sam taj posao, u trenutku poljuljanih ideala - napustila.

    Od tada je moj hobi postao moje osnovno zanimanje i moj posao.
    Međutim, umetnost je danas svakako u zapećku, jer većina ljudi koliko god bila gladna i žedna "estetike" - sebi to nije u mogućnosti da priušti.
    Tako da ... s'tim (direktno) u vezi ... (indirektno) moje slavine očekuje velika "suša".

    Opet srećom, umem da radim trista posl'a ... pa ću se valjda nekako snaći.

    Nikada ne bi' radila poslove vezane za medicinsku struku, jer mi od povreda, rana i krvi odmah pozli.
    i zemljoradnički poslovi su mi daleki... daleko im lepa kuća

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Радим посао, на сву срећу, онај који волим и који је сличан оном који сам сањао док сам још био дете. И данас после толико година радим га са истим жаром као и првог дана мада су промене учиниле своје и све мање личи на онај од 03. октобра, тамо неке године.... Не бих никада могао да радим посао који не знам и којим не владам јер би ме ужасно била срамота упирања прста и погледа других у мом правцу када се мимоилазимо ходником, када смо у канцеларији или неком важном ангажовању, када подижем плату на аутомату банке.... Значи, не бојим се и није ме срамота посла без обзира какав он био.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  7. #7

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Mislim da je najbolja opcija kad radis posao koji volis
    Sto znaci da ne bi radila koji ne volim i u kojem ne uzivam jer ne bih dala maxsimum od sebe.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #8

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    silom prilika, počela sam jako rano da radim, još kao jedanaestogodišnja devojčica i za svo ovo vreme bilo je tu svakakvih poslova..neke sam volela, neke baš i nisam, ali raditi se moralo..

    probirač nisam, ali jedina sfera na koju ne bih pristala ni po koju cenu, je posao koji ima bilo kakve veze sa politikom..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #9

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Postoji dosta poslova koje nikada ne bih mogao obavljati.

    Recimo, nikada ne bih mogao biti sveštenik, monah, kaluđer, duhovnik, ili bilo šta drugo vezano za pripadnost nekoj konfesiji, odnosno verskoj zajednici.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Plati koliko treba, pa da isprobam sebe postoje li mi granice.
    ...................

  11. #11

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Baš sam se zamislila nad ovom temom

    Do sada sam se oprobala u mnogim poslovima...ako ništa drugo,a ono bar da vidim umem li ili ne.
    Ne bih mogla nikako da radim posao u kojem se svakodnevno gleda ljudska beda,bolest i tuga.Sad će neko reći,pa toga ima svuda,a ja mislim konkretno na rad u bolnicama,dečjim domovima,...Jako sam veliki emapata i mislim da ne bih mogla.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  12. #12

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Nikakav fizički posao... Nekako, nisam stvorena za to... Niti umem niti me interesuje... Čak ni okopavanje baštice
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Prrrrrrrvo i prvo, mislim da je ubijanje (mesaru/klanicu) izlisno i da spominjem. Nema tih para.

    Nikad ne bih mogla da se bavim poslom koji podrazumeva fizicki dodir sa nepoznatim osobama - kozmeticar, frizer, pedikir/manikir, fizioterapeut, maser... ali ipak, na vrhu te liste je posao u medicini.

    Koliko god taj poziv human bio (bar bi trebalo da je tako), svaki medicinski radnik primoran je da se svakodnevno susrece s nekom vrstom ljudske nesrece. Moja mama je zdravstveni radnik vec 35 godina i ja joj se divim kako uspeva da se nosi sa slikama koje gleda na poslu. Ja to zaista ne bih umela, jako sam slaba na te stvari.

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  14. #14

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Radim posao koji volim i zaista ne mogu sebe zamisliti ni u jednom drugom.

    Ne bih mogla raditi kao prodavac bilo cega,izludjivalo bi me smeskanje i udovoljavanje ljudskoj cudi.
    Zatim nikad ne bih mogla raditi ni jedan posao,vezan za medicinu,
    jer i inace svaku ljudsku sudbinu isuvise primam k' srcu, tako da verujem
    da u tom domenu posla sigurno ne bih izdrzala psihicki.

  15. #15

    Odgovor: Posao koji nikada ne biste radili

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Postoji dosta poslova koje nikada ne bih mogao obavljati.

    Recimo, nikada ne bih mogao biti sveštenik, monah, kaluđer, duhovnik, ili bilo šta drugo vezano za pripadnost nekoj konfesiji, odnosno verskoj zajednici.
    Monah, kaluđer i duhovnik nisu zanimanja, nego način života.


    L&M, nikad ne bih bio medicinska sestra (u stvari, ne bih radio nijedan posao koji je povezan sa ljudskom patnjom). Nikada ne bih radio u klanici. Nikada ne bih bio šinter.

    I takooo...

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji deo svakodnevice biste ukinuli?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 21.07.2015, 14:57
  2. Sta biste radili sa osobom iznad?
    Autor Wampirche u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1390
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 23:44
  3. Koji vam posao lezi
    Autor DanijElla u forumu Astrologija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 13.10.2010, 11:24
  4. Koji bi vam posao najbolje lezao?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 15.07.2010, 20:44
  5. Sta biste radili kad bi znali da cete sutra umreti?
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 15:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •