"Kodex oblacenja"
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    "Kodex oblacenja"

    U skoro svakoj zemlji "zapada" (sem mozda Italije), vrlo malo paznje se posvecuje spoljasnjem izgledu u svakodnevnoj varijanti. Ljudi se uglavnom oblace lezerno. Oblace ono u cemu se najbolje osjecaju. Postoji i kodex oblacenja na poslu i u skoli. A kad izlaze, tek tada oblace nesto "malo specijalnije" i mozda malo provokativnije.

    Zasto ljudi (i žene i muškarci) kod nas puno paznje poklanjaju spoljasnjem izgledu i "markiranoj" odjeci?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Nema posla i nemaju sta pametnije da rade. Kad bi imali dobar posao i kad bi radili po 10 sati dnevno od 9-19 h, onda ni ne bi imali vremena da ispijaju kafe (možda samo vikendom).
    U čitavom svijetu postoje kodeksi oblačenja na poslu i u školi. A u slobodno vrijeme-svak ima svoj izbor oblačenja.

    Ljudi kod nas nemaju motivaciju da "gube" vrijeme na učenje i na nadogradnju ličnosti. (Kod nas je mnogo važnije kako izgleadaš i onda da tako "uhvatiš" dobro priliku za udaju/ženidbu ).



    Mislim da svak ima svoj izbor oblačenja, ali opet kažem - za sve ima vrijeme i mjesto.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Citat irnik kaže:
    Nema posla i nemaju sta pametnije da rade. Kad bi imali dobar posao i kad bi radili po 10 sati dnevno od 9-19 h, onda ni ne bi imali vremena da ispijaju kafe (možda samo vikendom).
    U čitavom svijetu postoje kodeksi oblačenja na poslu i u školi. A u slobodno vrijeme-svak ima svoj izbor oblačenja.

    Ljudi kod nas nemaju motivaciju da "gube" vrijeme na učenje i na nadogradnju ličnosti. (Kod nas je mnogo važnije kako izgleadaš i onda da tako "uhvatiš" dobro priliku za udaju/ženidbu ).

    Potpuno se slazem sa svim ovde napisanim. Znaci postavila si pitanje i odgovorila sasvim tacno.

  4. #4

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Citat irnik kaže:
    U skoro svakoj zemlji "zapada" (sem mozda Italije), vrlo malo paznje se posvecuje spoljasnjem izgledu u svakodnevnoj varijanti. Ljudi se uglavnom oblace lezerno. Oblace ono u cemu se najbolje osjecaju. Postoji i kodex oblacenja na poslu i u skoli. A kad izlaze, tek tada oblace nesto "malo specijalnije" i mozda malo provokativnije.

    Zasto ljudi (i žene i muškarci) kod nas puno paznje poklanjaju spoljasnjem izgledu i "markiranoj" odjeci?

    paaa ne znam bas da samo u Italiji ljudi posvecuju paznju oblacenju.. znaci ja ovde na ostrvcu primecujem kako se bas puno odvaja na "krpice", kozmetiku i sve te silne preparate.. znaci krenuvshi od vestackih noktiju, do frizura pa do milion i jedne robne kuce od kojih su gotovo 9o% oni koji sadrzi markice..
    mada mislim da ne mozemo da generaliziramo.. to je ipak rec o velikom broju ljudi i naravno da ce biti i onih kojima su vazne markice i onih kojima nisu..

    kod nas je druga prica.. to zbilja ni ja ne znam da objasnim..
    usudjem se mozda i da kazem da je sve stvar edukacije odnosno manjka iste
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Citat yige_gui kaže:
    paaa ne znam bas da samo u Italiji ljudi posvecuju paznju oblacenju.. znaci ja ovde na ostrvcu primecujem kako se bas puno odvaja na "krpice", kozmetiku i sve te silne preparate.. znaci krenuvshi od vestackih noktiju, do frizura pa do milion i jedne robne kuce od kojih su gotovo 9o% oni koji sadrzi markice..
    mada mislim da ne mozemo da generaliziramo..
    Slazem se da ne treba da generaliujemo, ali...
    U samo par gradova u US (i to u samo odredjenim djelovima istih) se vodi racuna o oblacenju. Zna se da je NY je centar visoke mode...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #6

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Citat irnik kaže:
    (i to u samo odredjenim djelovima istih)

    ne znam na koje delove grada mislis? na one gde ljudi stanuju ili gde se oblace?
    ako mislis na delove grada gde ljudi stanuju, iznenadila bi se kako u nekim "losijim" delovima grada postoji to ludilo za dobrim izgledom.. ovde crnkinje mnogooo bre paze na izgled.. znaci sede satima u kozmetickim salonima ne bi li im frizura bila u sto ludjem fazonu i ne bi li im svaka dlaka bila na svom mestu..a o noktima da ne pricam
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Citat yige_gui kaže:
    ovde crnkinje mnogooo bre paze na izgled.. znaci sede satima u kozmetickim salonima ne bi li im frizura bila u sto ludjem fazonu i ne bi li im svaka dlaka bila na svom mestu..a o noktima da ne pricam
    Pa i ovdje kod nas isto tako crnci i crnkinje mnogo vise paznje posvecuju izgledu od bijelaca. Sto bi rekla jedna nasa cura odavde: Vidi kakvi su ovi, isti mi
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    danas sam bash posmatrala kako su ljudi na sajmu odeveni..
    stariji mushkarci su u odelima,mahom bez kravata..a firmirane su im chini mi se samo cipele...
    mladji nose farmerice,koshulje i sakoe...vidim trendi su kowalski cipele..
    shto kod mushkih ,tako i kod nekih zena
    zene su komotno odevene,cipela,mala petica,mahom pantalone,koshuljice,marame oko vrata..
    hostese...suknjice i kosuljice...
    ali nishta posebno...
    nash sajam u Beogradu je bre,kao takmicenje u tome ko ce imati skuplju,upadljiviju,firmiranu krpicu
    nama bilo recheno da se sredimo,bila sam kao debil pola dana,posle sam se presvukla u neshto komotnije...
    mislim,nisu ni oni mutavi...treba izdrzati u tome ceo dan...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  9. #9

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Mrzim bilo kakve kodekse, pa i oblacenja...Budi ono sto jesi! Medjutim, mi smo samo sitne ribe u ovom moru plavom, tako da moramo da se savijemo pod naletom tih (nekada preteranih) zahteva...

    Ali, ja sam uvek u fazonu: FIGHT THE POWER!
    NEDJO KOSTIC FAN CLUB


  10. #10

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Slucajno naidjoh na neka pravila oblacenja na ovom sajtu:

    Pravila oblanjenja
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Imam srecu sto kad zavrsim fax necu morati da nosim kostime isl na koje sma alergicna...

    Sto se tice nekih zabava mislim da je zaista potrebno vodit racuna o kodeksu oblacenja kao i u skoli,crkvi isl...Ali u slobodno vreme mislim da je mnogo lepse se ukusno odjenuti u nesto u cemu se osjecas udobno....
    Markirana odjeca-samo ako mi se nesto baaaaaaaaas dopadne inace

    A zasto kod nas ljudi vode racuna o izgledu,pa materijalizam je na snazi i svi misle da dobra fasada moze da prekrije sutinu ali onaim kojima je sustina bitna fasada nikada ne moze zamazati oci
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  12. #12

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Ja volim kodex oblacenja
    i zna se sta se nosi u kojoj prilici,
    ne nose trenerke na venchanju ili u izlascima ili na poslu...
    mislim moze, ali mnogo je loshe, mnogo...

    I ne gledam na to kao materijalizaciju, ali nashem drushtvu svakako fali stila,
    na sta lici setati se kejom u stiklama, tigrecoj majici, tigrecim helankama sa onim rogom oko vrata?
    pa tragichno, ja volim ljude koji znaju kad sta trebaju obuci i kad je sta prikladno i ne mislim da je to nimalo lose niti bolest...
    Jednostavno to je lepo...

    Ubica mekog srca.

  13. #13

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    I ne gledam na to kao materijalizaciju, ali nashem drushtvu svakako fali stila,
    na sta lici setati se kejom u stiklama, tigrecoj majici, tigrecim helankama sa onim rogom oko vrata?
    pa tragichno, ja volim ljude koji znaju kad sta trebaju obuci i kad je sta prikladno i ne mislim da je to nimalo lose niti bolest...
    Jednostavno to je lepo...
    E upravo to. Nekako mislim da kod nas neki ljudi ne razlikuju dnevnu i vecernju varijantu i da se ne oblace (i ne sminkaju) prikladno kad recimo setaju gradom ili idu u kupovinu
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  14. #14

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    od kako je izashao film "sex and the city" svi su pocheli da se oblache poput devojaka iz filma nisam ljubitelj ni serije, niti imam namjeru da odgledam film.. ali kad sam videla zmijske redove u bioskopu za isti film, i kad sam videla kako su svi sredjeni, vrishtala sam od smeha
    ovde svi kao da su poludili.. ne kapiram kako na ovoj vrucini izdrzhavaju na visokim shtiklama
    moomoo meee jooouu

  15. #15

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Kodex priznajem samo na poslu, u crkvi i državnim institucijama.
    U ostalim prilikama sve je dozvoljeno.
    I sve mi je ok ukoliko neko ume da nosi
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 17:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 09:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 07:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •