"Kodex oblacenja" - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Sa kodeksom oblačenja sam se po prvi puta susrela na ovom sadašnjem poslu.

    Jedino što mi je teško palo, bilo je to što ne mogu nositi majice na bretelice ili bilo koje majice gdje su ramena otkrivena.

    Ali čovjek se navikne na sve Čak mi j egušt svaki dan smišljati neku novu odjevnu kombinaciju.

    Ima osoba koje se najbolje osjećaju kada su zrihtane i uvijek dotjerane. To je njihov style i što sada? U slobodno vrijeme ja volim biti u trenirci. Kada idem van, volim imati nešto udobno. Ne padam da imam dekolte do pupka i izbačene noge. Mene to ne privlači. Dapače, čak mi se za van i ne da šminkati ali nešto osnovno ipak nabacim.

    Slažem se sa tvrdnjom da sve ima svoje mjesto i vrijeme i naravno da mi je smješno kada netko ide u dućan kao da ide na modnu reviju ili kada ide van u trenirci ili tenisicama. Neko minimalno 'poštivanje pravila oblačenja ovisno u situaciji' treba postojati.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #17

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Iako jako preferiram buntovništvo i buntovnike sa i bez razloga, neki kodeXi se jednostavno moraju poštovati,
    ... i trebalo bi ih se pridržavati.
    Među njima vidim.. a i sama se pridržavam nekih "partitura": kodexa ponašanja i kodexa oblačenja.

    Eno recimo, kako kretenski izgledju one zamlate sa Šešeljevom facom i maIcom ... u sred Skupštine.
    Nije važno što je ona (skupština) odavno već sama po sebi smešna, ali sa tom majcom i na njoj tom facom
    - sve je to dobilo savim novu "glazuru" i pretvorilo u urnebesnu komediju.

    Tako da ... DA, mislim da je kodeks oblačenja stvar kulture, "pismenosti"... i naravno - "ukusa".


    Ja lično obožavam "presvlačenje" i "maskiranje" ... tako da mi nikada nije bio problem da se "prikladno" obučem za:
    posao, proslavu, plažu, izjavu saučešća, Crkvu, izlet, DiscoteQUE (p'da) .. ..ima se-može se

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #18

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Vidim, trazi se u nekim firmama.. Bankari, komercijalisti, menadJerke, pi arovi.. izgledaju smesno u svojim tesnim kosuljicama, cvor na kravati k'o pesnica, a i opustenost ko sa pesnicom pod grlom.. Dodje mi smesno, pa zao.. uglavnom ne mogu da prizovem osecaj ozbiljnosti koju bi 'kodex' trebalo da izazove. Drzim se i dalje onoga da je najbitnije poneti lupu i procitati najdoLnji i najsitniji red u ugovoru jer obicno je to grm u kom lezi.. neki zajeb.
    Mi na poslu ne moramo.
    Ponekad mi dodje pa sama obucem neku 'ozbiljniju varijantu', starmali izraz na lice se sam obuce.. i sve se slaze..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #19

    Odgovor: "Kodex oblacenja"

    Ne volim kad mi neko odredjuje sta cu da obucem.To se recimo odnosi na slepo pracenje mode u zenskim modnim magazinima.....* Ovog proleca ce se nositi zlatna boja......bicete u trendu ako imate bilo koji ruzicasti detalj.......

    Ali pravila oblacenja da ne izgledam smesno,zalosno ili tragi-komicno.....to postujem.
    Zna se sta, u kojoj prilici, je u redu da se obuce.....

    U ime kodeksa oblacenja ispricacu pricu kada sam pre 9 god. doselila se u ovaj grad ....Sin krece u novu skolu,odem prvi dan sa njim i imam sta da vidim.....Uciteljica 30-tak godina, prosecno zgodna,nasminkana prilicno, a obucena..... kao da je krenula na plazu......kratka haljinica na bretele. papuce,torba,naocare.....moj komentar je bio * Jos joj samo suncobran fali, pa je komplet za plazu..*


    Zaista mi ni dan-danas nije jasno kako je sela pred decom u onoliko kratkoj haljinici.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •