Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?


    Seljani koji žive uz obale reke Baleh na Borneu strahuju da nedavno snimljena fotografija misteriozne 'zmije' duge 30-ak metara predstavlja čudovište Nabau o kojem se u tom području generacijama prenose legende.

    To je mitsko biće imalo glavu poput zmaja, sedam nosnica i moglo je menjati oblik u razne životinje.

    Naime, tim spasilačke službe fotografisao je nedavno iz helikoptera reku, a snimak je u regiji izazvala burne rasprave o njenoj autentičnosti. Čak je i cenjeni list New Straits Times iz Kuala Lumpura pozvao svoje čitaoce da ocene je li reč o fotomontaži.

    Ljudi koji su proučili fotografiju kažu da je isključena mogućnost da je 'zmija' zapravo stablo ili motorni čamac zbog vijugavog oblika objekta.

    Kritičari uglavnom veruju da se radi o kompjuterskoj obradi fotografije.

    Međutim, seljani, koji insistiraju da su i sami videli zmiju, ističu kako je isto biće već ranije snimljeno kako pliva u različitim delovima reke.

    Početkom februara arheolozi su u Kolumbiji pronašli ostatke goleme zmije 'titanboe' duge 15-ak metara koja je bila teška oko 1,25 tona i živela u prašumama Južne Amerike.

  2. #2

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Ne vidim zasto ne bi bilo moguce naravno, ne verujem da postaje druga zivotinja kao u spanskim serijama gde se ljudi pretvaraju u pse (blagotvornije u dzukele, ali toga ima i u stvarnom zivotu), ali ne kontam zasto bi bila isljucena mogucnost da tolika zmijurina postoji
    Licno, volela bih da je vidim, posto sam pasionirani obozavatelj zmija ali, sudeci po velicini, cenim da bi mi to bila poslednja stvar koju bih videla..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    e zamislI to cudowiste

  4. #4

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?



    ne nasedajte!

    cak ni Airbus koji je sleteo na Hudson, nije stvorio ovolike talase kolike su na slici...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku


    ne nasedajte!

    cak ni Airbus koji je sleteo na Hudson, nije stvorio ovolike talase kolike su na slici...
    Propaganda sto kazu- nije istina
    Ej biteru...ma nemas ti pojma. Sta sad ti hoces da kazes? Da onaj film "Anakonda" nije istinit? Ma daaaj...cak ni fotomontazamon ne moz' napraviti onoliku glavudzu...k'o tocak od fergusona! Ko zna s kakvim mutantima zivimo...samo ce jednog dana da se izmile i sve nas pojedu. Ja kad vam kazem. Veruj meni i daleko ces dogurati


    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #6

    14 Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Licno, volela bih da je vidim, posto sam pasionirani obozavatelj zmija ali, sudeci po velicini, cenim da bi mi to bila poslednja stvar koju bih videla..
    Lično, volela bih da je gledam samo ovako - na daljinu. Plašim se i belouške, samo bi mi još ovo falilo .
    Pupu, starsice, pomeri se s' mesta
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Propaganda sto kazu- nije istina
    Ej biteru...ma nemas ti pojma. Sta sad ti hoces da kazes? Da onaj film "Anakonda" nije istinit? Ma daaaj...cak ni fotomontazamon ne moz' napraviti onoliku glavudzu...k'o tocak od fergusona! Ko zna s kakvim mutantima zivimo...samo ce jednog dana da se izmile i sve nas pojedu. Ja kad vam kazem. Veruj meni i daleko ces dogurati


    Ni sudovi (ne one za tekucine, vec one institucije) vise ne veruju slikama...
    Zivo bice je optimalno, znaci elegantno, znaci ne pravi velike talase jer to kosta pune energije... O eroziji obale da i ne pricamo...
    Medjutim ako zelim da i ``baba`` vidi, sta je na montazi, pa normalno da cu naslikati velike talase, zamisli da nema tih talasa na slici, ko bi poverovao u ono sto vidi?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    zamisli da nema tih talasa na slici
    ma ne mogu ni da zamislim
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #9

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Lično, volela bih da je gledam samo ovako - na daljinu. Plašim se i belouške, samo bi mi još ovo falilo .
    Sssssssssssssssss..

    A ovo ako nije zmija na slici, pojescu sebi stopalo, ne zvao se ja Teodor
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #10

    Odgovor: Na Borneu snimljena mitska 30-metarska zmija?

    Bas bih volela da je vidi..obozavam zmije...........
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Slične teme

  1. Zmija sa jednom nogom otkrivena u Kini
    Autor Bombica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.09.2009, 12:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •