Kritike na radnom mjestu..
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Kritike na radnom mjestu..

    Kako podnosite kritike na radnom mjestu?

    Reagirate li burno smatrajući da uvijek date sve od sebe i da sve što ste napravili, da stoji i drži vodu ili nekad svjesno napravite neke propuste pa, sukladno s time, i otrpite zaslužene kritike za nedovoljno obavljen posao?

    Potrudite li se, nakon kritike, više oko posla?

    Ja točno znam kada sam u krivu, što sam 'sfušala' te tako i priznam krivicu. Ne sramim se toga i ne bježim od odgovornosti. Ali ako sam ja u pravu a netko mi podmeće nešto, tada reagiram kao lavica jer ne dam na sebe. Ne libim se pravedno argumentirati i dati dokaze koji idu meni u prilog.

    Na svojem poslu sam naučila da sve čuvam. Svaki mail, bio poslan i dobiven, jer to je najčvršći dokaz, u mojem slučaju, da je nešto odrađeno.

    Kako je sa Vama? Kako Vi reagirate na zaslužene ili nezaslužene kritike? Borite se ili okrenete leđa kao 'Ah, što sada. Proći će'
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Jao ferice sto da pisem da ne kazes da te kopiram - salim se malo

    U mom poslu rezultati, kao i to ko je i kako pogresio su jasno vidljivi. Ne moze niko da ti podmetne i optuzi te nepravedno. Kritike naravno da je bilo i uvek ce biti, jednako kao i pohvale.
    Uvek dam sve od sebe da obavim posao kako treba, da se ne ceka na mene i da je sve sto je od mene zatrazeno bude u kompletu , na vreme gotovo, spremno za daljni proces rada. I drago mi je kad vidim da se to ceni.
    Kritike, dobronamerne, konstruktivne, volim, cak i sama ih zatrazim. Uvek kad dobijem gotov proizvod u rukama, popricam sa koleginicama i urednicima o tome sto misle, kako im se dopada moj deo rada, dali bi nesto promenili i slicno.
    Takva sam i ja prema njima - iskrena i dobronamerna u svoje ocene, kritike, pohvale itd.
    Ako pogresim, priznam, ne krijem se, ne vadim se lazima i izmisljotinama samo da bih opravdala sebe. Ne bojim se odgovornosti.
    Ali ako znam da sam u pravu, onda fino lepo iznesem sve argumente koji idu meni u prilog, bez ustrucavanja ili lazne skromnosti. Naravno bez nervoze, burne reakcije i sl... Ali (jednom sam vec pisala o ovome) to sam naucila kako se radi. U pocetku sam bila takva - znala sam da reagujem burno, nervozno, sto nije donosilo nista dobro, vec samo pogorsavalo stvari.


  3. #3

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    ako znam da sam ja pogrijesila, priznam, ali ako kritika nije na mjestu, ja odmah odbrusim, ali onako smireno i takticno tj. ne dam da gazdarica otvori usta. to je mala taktika, gazdarica ima neki svoj pristup i ako je ne sasjeces, naprosto se pogubis od njene buijice rijeci, ovako se ona pogubi, pa na kraju bude sve ok.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Vremenom covek shvati da je sef uvek u pravu!
    Kada to shvati, sazreo je sa sefa!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Moja deviza je: Ko radi - taj i greši. Ko kaže da ne greši ili ne radi ili laže. Od grešnog, mnogo je gore biti neradnik i/ili lažov.
    Grešim. I nije mi problem da kažem da sam pogrešila niti da primim kritiku. Ako mi se isti tip greške potkrade dva puta, poludim na sebe, ne na onog ko tu grešku uoči i ukaže na nju.
    Istovremeno, nisam klimoglavka i znam odlučno da branim svoje stavove i uglove gledanja, pa tako reagujem i na neopravdane kritike.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Vremenom covek shvati da je sef uvek u pravu!
    Kada to shvati, sazreo je sa sefa!
    Šef nije uvek u pravu. Šef ima samo tu poziciju da i kad nije u pravu njegovi zaposleni moraju da postupaju po njegovim zahtevima, pa makar to bilo "presipanje iz šupljeg u prazno". To ne znači da mu moraju i dati potvrdu da je u pravu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku


    Šef nije uvek u pravu. Šef ima samo tu poziciju da i kad nije u pravu njegovi zaposleni moraju da postupaju po njegovim zahtevima, pa makar to bilo "presipanje iz šupljeg u prazno". To ne znači da mu moraju i dati potvrdu da je u pravu.
    Slazem se jer sam trenutno u toj poziciji i trudim se da uvek cujem i onu drugu stranu -svoje saradnike, jer ziv covek uvek gresi,takodje se trudim da sto manje kritikujem, jer svako od nas ima los dan, kad ne daje svoj maksimum sto opet ne znaci da se moraju " hvatati" sitne greske i deliti kritike.

    U poslu prihvatam kritike, ako su osnovane i na mestu.
    Kad pogresim prihvatim je i trudim se da se ista greska ne ponovi.
    Ako je kritika neosnovana, znam vrlo dobro da branim svoje stavove
    i potkrepljujem ih argumentima.

  7. #7

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Šef nije uvek u pravu. Šef ima samo tu poziciju da i kad nije u pravu njegovi zaposleni moraju da postupaju po njegovim zahtevima, pa makar to bilo "presipanje iz šupljeg u prazno". To ne znači da mu moraju i dati potvrdu da je u pravu.
    Nazalost ne bih se slozio time, naime dugogodisnji radni staz mi je pokazao da zaposleni cesto sefovsku odluku gledaju jednostrano i uopste ne vide duboku strategiju i motive koji se kriju iza naredjenja. I nesto naizgled besmisleno ima svoje zasto i zato...
    Potvrdu u principu moraju dati izvrsavanjem naredjenja. Naime svako ne(potpuno) izvrsavanje donosi negativne bodove.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se jer sam trenutno u toj poziciji i trudim se da uvek cujem i onu drugu stranu -svoje saradnike, jer ziv covek uvek gresi,takodje se trudim da sto manje kritikujem, jer svako od nas ima los dan, kad ne daje svoj maksimum sto opet ne znaci da se moraju " hvatati" sitne greske i deliti kritike.
    Ja ukazujem na greške uvek (i sitne i krupne) i to ne smatram zlonamernom kritikom niti je oni tako shvataju, već procesom učenja.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost ne bih se slozio time, naime dugogodisnji radni staz mi je pokazao da zaposleni cesto sefovsku odluku gledaju jednostrano i uopste ne vide duboku strategiju i motive koji se kriju iza naredjenja. I nesto naizgled besmisleno ima svoje zasto i zato...
    Potvrdu u principu moraju dati izvrsavanjem naredjenja. Naime svako ne(potpuno) izvrsavanje donosi negativne bodove.
    Vidiš, nemam baš malo staža. I ne slažem se sa tobom.
    Robotu isprogramiraš željene korake i oni to izvršavaju. Čoveku kažeš, objasniš, pojasniš. Čak i kad zaposleni gleda jednostrano, upravo je šef taj koji mora da im objasni i približi tu skrivenu strategiju i motive. I, gle čuda, nekad možda upravo taj šef dobije kritku koja je sasvim na mestu od svog podređenog i uvidi greške.
    Komunikacija je čudo, mada, očigledno ima onih komunikaciju smatraju tek odnosom "naređeno-izvršeno".
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Kritike koje su u funkciji rukovođenja i radnog procesa se realnost i nužne su, ma kako ih svi mi lično podnosili. Kritiku nije lako niti izreći, niti primiti. Nikada nisam imao problem da je uputim podređenim i to sam radio na što korektniji i argumentovaniji način.

    Sećam se jednog svog radnika kojem sam večito odbijao od plate, jer sama ga povremeno zaticao pripitog, a jednom čak i u vrlo delikatnoj situaciji seksualnog opštenja sa smenskom radodajkom... Elem, otišao je u penziju i posle nekog vremena sretnemo se u gradu (Vršcu) . Vidim, on se obradovao i ko zna kako me je pozdravio i završimo na jednoj od terasa na Trgu da popijemo po piće. I tada mi je doslovno rekao ovo:
    - Šefe, jes' da si mi odbijao od plate, al boljeg šefa, a promenio sam ih oho-ho, od tebe nisam imao. Dobar si bre čovek, al' ostaćeš go i bos čitav život...

    Krutike upućene meni ne volim, ali sam ih konstruktivno podnosio, posebno i zbog toga što su bile zaista retke...

    Verujem da će uvođenjem standarda rukovođenja u radnom procesu, u što većem stepenu i na ovim prostorima, bitno uticati da kritike zaposlenima budu zaista u funkciji procesa rada, lišene mobinga i ličnih animoziteta, što i jeste najgora situacija za podređenog...

    A, dotle? Pa, veži konja gde ti gazda kaže...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Pa taman josh i da me kritikuju, ianako mi je kratak fitilj kad je uprava u pitanju...
    ne libim se nikom da se suprotstavim kad su moja prava u pitanju
    naravno, i kad sam sigurna da sam u pravu..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #11

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Uh..ja generalno loše podnosim kritiku

    Kao jedan sasvim prosečan bik-jarac, sa svoja dva para rogova i toliko egocentrizma koliko se može skupiti u jednoj osobi, teško nam je da shvatimo da nismo uvek u pravu i da nismo uvek najbolji i da možemo ponekad da pogrešimo...

    Elem, lečimo se - svi moji rogovi i ja...pa smo sada došli u fazu da prvo udahvemo duboko i pokušamo da razlučimo da li smo zaista pogrešili ili smo krivo optuženi...

    Kada shvatim, dokumentovano, naravno, sa mnogo činjenica, da je greška do mene, itekako znam da kažem: OK, sorry, evo radim sve da ispravim brljotinu...

    Međutim, kada shvatim da moje greške nema, ali nema ni u najavi, i da sam dobila peglanje potpuno nezasluženo, da je sve posledica nečije loše procene situacije ili jednostavno ustajanja na levu nogu (a to se dešava...prečesto za moj ukus kod jedine osobe trenutno koja je u poziciji da mene pegla zbog grešaka)..e onda mojoj reakciji nema kraja...u stanju sam da se do sudnjeg dana raspravljam i dokazujem, ne prestajem dok stvari ne isteram na čistac i dok ne dobijem potvrdu da nisam kriva i da sam potpuno nezasluženo nadrljala...a onda...e onda se još nekoliko dana pedagoški ljutim i ćutim što više mogu...

    Znam...izluđujem ljude...ali takva mi priroda...nezgodna i neugodna...ne volem kad mi staju na žulj...posebno kada nema razloga za to...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    volim kritiku, ali ne iživljavanje i ponižavanje, već kad mi neko s pravom ukaže na propust..

    kad sam počela da radim, imala sam predivnog načelnika koji je znao na pravi način da kritikuje..to mi je jako puno pomoglo da postanem ovakva kakva jesam..
    zaista se uvek trudim da dam maksimum od sebe, da svakom pacijentu posvetim pažnju i pomognem koliko je u mojoj moći..
    i baš pre neki dan dobih kritiku od načelnice da sam previše razmazila pacijente i da moram biti malo grublja..
    kada sam pitala zašto je to problem, kada svi trube o neljubaznosti medicinskog osoblja, dobila sam odgovor da pacijenti onda isti pristup očekuju i od drugih, a oni nisu uvek u stanju da im ga pruže jer i oni imaju svojih problema..

    pazi molim te, a ja ih nemam..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #13

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Posto radimo ko konji kritike su nepotrebne..ali nasi dragi sefovi vole da nas j... pa nas rasturaju..zbog gluiposti,najmanjih sitnica..znaju da nisu u pravu a ipak nas kritikuju..jednom cu ih sve uz zid i

  14. #14

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Hm, ne mogu reći da sam primila kritiku jer nije upućena već je izmamljena praktički bila.

    Vezano je za moj temperament. Ja sam jedna ekplozivna osoba koja ne trpi nepravdu ali niti ljenčuge. Uglavnom, kroz razgovor mi je rečeno da bi bilo dobro da smanjim doživljaje. Da se ne dam brzo iznervirati, da, prije nego reagiram, da razmislim.

    I eto.. Budem jer i sama znam kako stvari stoje i da mi doista treba veća samokontrola.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #15

    Odgovor: Kritike na radnom mjestu..

    Nevolim da me kritikuju pa cak i ako nisam u pravu. A inace sam kratkog fitilja i odma uzvracam nemam stalno zaposlenje trenutno slobodnjak sam pa mogu tako kada bi se nekad zaposlio neznam kako bi podnosio kritike od pravog sefa ili da mi neko odbije od plate

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Haos na radnom stolu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 17.03.2015, 23:12
  2. Sex na radnom mestu
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 18:02
  3. Nekultura na radnom mestu
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 24.07.2010, 15:27
  4. Uslovi za rad na radnom mestu
    Autor Invisibleman u forumu Posao
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.03.2010, 21:04
  5. Filmske kritike
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.01.2010, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •