VojvodinaCafe - Voša pregazila Sampdoriju 4:0 u kvalifikacijama za LE
    • Voša pregazila Sampdoriju 4:0 u kvalifikacijama za LE

Fudbaleri Vojvodine upisali su se zlatnim slovima u istoriju kluba pobedivši Sampdoriju u Torinu sa 4:0, u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Ekipa Zlatomira Zagorčića nije samo pobedila mnogo poznatiji italijanski tim već ga je potpuno nadigrala. Od početka do kraja utakmice Novosađani su dominirali, igrali su napadački bez straha i sasvim zasluženo su već posle prvog meča jednom nogom u plej-ofu.

Sve je počelo golom kapitena Ivanića u četvrtom minutu posle maestralne akcije, a u nastavku je usledila kanonada.

Na 2:0 povećao je Stanisavljević u četvrtom minutu drugog dela, u 58. minutu u strelce se upisao i Ožegović koji je stigao pre golmana i sjajnim lobom ga matirao sa oko 20 metara, a isti igrač je i stavio tačku na briljantno izdanje srpskog tima još jednim maestralnim golom u 90. minutu.

Revanš je na programu sledećeg četvrtka na ’Karađorđu’ koji će sigurno biti ispunjen do poslednjeg mesta.

Nisu nas shvatili ozbiljno, ali smo verovali!

Ognjen Ožegović, dvostruki strelac u neverovatnoj pobedi Vojvodine protiv Sampdorije od 4:0, izjavio je posle podviga u Italiji da mnogi nisu verovali u snagu Novosađana, pogotovo ne u četiri komada u mreži domaćina.

"Osećaj je neopisiv. Svima nam je pao veliki kamen sa srca. Naporno smo radili za ovo, a i pričali smo već o tome, čini mi se da nas niko nije shvatao ozbiljno. Mnogo hvala navšim navijačima koji su došli u Torinu, jer smo samo mi i oni verovali da možemo do ovih 4:0", rekao je Ožegović.

Ožegović je dobio dosta udaraca u duelima sa defanzivcima Sampe, što je i sam priznao.

"Jesu, posebno u prvom poluvremenu. Dva ili tri puta me je baš zabolelo od udaraca koje sam dobio", naveo je Ožegović.