VojvodinaCafe - Voša do bodova za Evropu u Novom Pazaru
    • Voša do bodova za Evropu u Novom Pazaru

Fudbaleri Vojvodine slavili su na veoma teškom gostovanju u 23. kolu Jelen Superlige protiv Novog Pazara sa 1:0, dok je Rad bio bolji od Radničkog 1923 istim rezultatom. Donji Srem je glatko slavio protiv OFK Beograda 4:0, a bez golova su odigrali Napredak i Spartak u Kruševcu. Čukarički je na svom stadionu bio pred novom pobedom, ali je Radnički iz Niša golom Marjanovića došao do pola plena (1:1), a Borac je iznenadio Jagodinu sa 3:1.

Vojvodina je sačuvala šanse da se domogne treće pozicije tako što je u derbiju slavila protiv Novog Pazara golom Mirka Ivanića u 20. minutu. Novosađani su šest puta uputili udarac u okvir gola, tri puta više nego domaća ekipa koja je takođe imala svojih šansi, ali nije uspela da konvertuje trenutke ofanzive u pogodak.

Čukarički je u odličnoj formi i to nije tajna, pa se tako očekivao novi trijumf protiv Radničkog iz Niša. Sve je išlo kao tome da će "brđani" i doći do pobede posle gola Rajka Brežančića u 21. minutu na asistenciju Petra Bojića.

Ipak, 12 minuta pre kraja susreta Saša Marjanović je zatresao mrežu Stevanovića i tako jedan bod spakovao za niški tim.

Deset minuta pre kraja utakmice, Rad je preko Miloševića, koji je sa bele tačke bio precizan, savladao Radnički 1923 i tako Kragujevčanima napravio još veći problem, jer ni posle ovoga kola se neće pomeriti sa samog dna srpskog nacionalnog prvenstva.

Prilično ujednačena utakmica u Kruševcu donela je pravednu podelu bodova - Napredak i Spartak nisu uspeli da postignu pogodak, a domaćin nije mogao da iskoristi prednost posle isključenja Ivanovića u 81. minutu.

Daleko najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu 23. kola ostvario je Donji Srem koji je porazio OFK Beograd, a goleada je otvorena u 32. minutu autogolom Antonova. Mirković je u 51. minutu povisio na 2:0, dok su dva gola stigla za 180 sekundi nakon što su Lakićević i Bogunović tresli mrežu "romantičara".

Borac je napravio veliki podvig u nameri da se spase ispadanja tako što je savladao Jagodinu sa 3:1, a heroj pobede je Ognjen Ožegović koji je golovima u petom i 33. minutu doneo nedostižnu prednosti Čačanima.

Đurić je u 71. minutu dao nadu "ćuranima" u bolji rezultat, ali pošto nisu mogli ništa više od toga, Stojanović je u četvrtom minutu nadoknade zaključio vredan posao Borca.

Fudbaleri Crvene zvezde novom pobedom, 0:1 protiv Voždovca na Vračaru, napravili su, što se njih tiče, najbolji mogući uvod za predstojeći "večiti derbi". Crveno-beli ne pamte po dobru stadion Obilića u poslednje vreme. Pune dve godine tamo nisu bili uspešni, jednom i zbog svog sadašnjeg trenera Nenada Lalatovića, koji je tada vodio Voždovac do "minimalca", a istim rezultatom Zvezdu je minule jeseni na tom terenu pobedio i Rad, i to u osmini finala Kupa. Ovoga puta, međutim, "delije" su imale razloga za pesmu na stadionu "vitezova", a najviše ih je obradovao detalj iz 57. minuta kada je Luka Jović postigao gol za trijumf.

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u 23. kolu Jelen Superlige protiv Mladosti iz Lučana sa 3:0, pa su tako pred duel sa Crvenom zvezdom ponovo otišli na "+5" od večitog rivala.