VojvodinaCafe - Voša izgubila 3:0 od Zvezde u derbiju kola
    • Voša izgubila 3:0 od Zvezde u derbiju kola

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa pobedama u prvenstvu Srbije, savladavši u 18. kolu četvroplasiranu Vojvodinu sa 3:0. Prvi od dva gola Džošue Parkera biće dugo tema polemika, no ono što je sigurno to je da je posle prvog prolećnog trijumfa Partizana (1:2 protiv Donjeg Srema) razlika između vodećih crno-belih i branioca titule i posle ove runde nadmetanja četiri boda.

Ristić je sjajno ubacio loptu sa desne strane u sredinu, jedan od igrača novosadske ekipe nije uspeo da istrči na vreme kako bi uspela ofsajd-zamka, pa je u situaciji 2-na-1 gostujući golman bio nemoćan. Ali, iz ofsajda ga je savladao Parker, i to kada je veći deo posla obavio Katai.

Tri minuta kasnije moglo je da bude i 1:1, jer je mladi reprezentativac Mijat Gaćinović lukavo izveo slobodnjak sa desne strane, no kapiten Zvezde Predrag Rajković uspeo je da u poslednjem trenutku, sa gol-linije, spreči poravnanje.

Zvezda je udvostručila svoju prednost novim pogotkom Parkera, koji je u 35. minutu glavom na oko ssedam metara od gola "produžio" u dalji ugao slobodan udarac, izveden sa levog krila od strane Saše Stojanovića - 2:0.

U 53. minutu Luka Jović je rutinski krunisao dobru kontru domaćih, iskoristivši asistenciju Kataija sa desne strane da uklizavanjem, levom nogom, sa desetak metara matira Milinković-Savića.

Poslednju šansu na meču, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, imao je Darko Lazović kada je sa desne strane izbio sam pred golmana Mančester junajteda na pozajmici u Vojvodini, a Milinković-Savić mu odbranio šut i tako spustio zavesu na ovaj susret.

Fudbaleri Partizana došli su do prvog trijumfa u drugom delu Jelen Superlige, pošto su u 18. kolu kao gosti savladali Donji Srem sa 2:1 (1:0) zahvaljujući dvostrukom strelcu Nemanji Kojiću, dok je počasni pogodak za domaću ekipu delo Darka Spalevića.

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su Jagodinu sa 1:0, dok je Mladost u Lučanima bila bolja od Spaartaka sa 3:2, u 18. kolu Jelen Superlige.

Posle remija sa Crvenom zvezdom i Partizanom, Radnički je u Nišu nastavio borbu za opstanak trijumfalno, pošto je Jagodina pala sa 1:0 golom Popare u petom minutu. Sa druge strane, u Lučanima je odigran efikasan meč. Frajdej je Mladosti protiv Spartaka doneo vođstvo od 3:0 golovima (dva iz penala), ali su domaćini ipak strepeli za krajnji ishod. Ivanović je u razmaku od pet minuta vratio u život golovima Subotičane, no od 81. minuta nije se menjao rezultat.

Posle četiri uzastopne prvenstvene pobede, Čukarički je zaustavljen na Banovom Brdu, u duelu sa ekipom Borca. Lider ekipe Matić doneo je vođstvo domaćinima, ali se Đerić pobrinuo da bod ode u Čačak.

Golovi Veselinovića i Simića u drugom poluvremenu obezbedili su Radu tri boda protiv Voždovca, kome predstoji žestoka borba za opstanak. Pred odlaskom u niži rang je kragujevački Radnički, kom nije uspelo da održi vođstvo iz trećeg minuta, kada je Milovanović zatresao mrežu - isto je učinio Radivojević u 78. za bod Novog Pazara.

Fudbaleri OFK Beograda su u poslednjem meču 18. kola Jelen Superlige savladali Napredak sa 1:0 (0:0). Jedini pogodak na Karaburmi viđen je u 65. minutu, kada je Ivica Jovanović iskoristio centaršut Aksentijevića i glavom zatresao mrežu Kruševljana samo osam minuta nakon što je ušao u igru umesto Dražića.