VojvodinaCafe - OFK Beograd - Vojvodina bez golova
    • OFK Beograd - Vojvodina bez golova

Posle 69 dana pauze nastavljeno je takmičenje u JSL, a pobede su ostvarili Čukarički, Borac, Jagodina, Rad i kragujevački Radnički. Posle pauze na programu je bilo 16. kolo, a jedini susret bez golova završen je na Karaburmi, između OFK Beograda i Vojvodine. Partizan je umalo doživeo šok na svom stadionu pošto je bio pred porazom od Voždovca, ali je gostujuća ekipa postigla autogol u finišu utakmice za konačnih 3:3.

Čukarički je opravdao ulogu favorita na svom terenu protiv Napretka minimalnom pobedom, a strelac jedinog gola bio je Todorović u 35. minutu, na asisteniciju Nikole Stojiljkovića.

’Brđani’ su stigli do 31 boda i preskočili Vojvodinu na trećem mestu tabele, koja u gostima nije uspela da slomi otpor OFK Beograda.

Najviše golova, čak pet, viđeno je u Lučanima, gde je Jagodina slavila sa 3:2. Domaći tim poveo je preko Patrika Frajdeja sa bele tačke već u 12. minutu, ali su Savković, Mihajlović i Lepović već do poluvremena preokrenuli.

Konačan rezultat u Lučanima postavio je Milosavljević sredinom drugog poluvremena.

Isto kao i Čuka, trijumf sa 1:0 ostvario je Borac iz Čačka na gostovanju Donjem Sremu u Pećincima, a pogodak vredan tri boda postigao je Ognjen Ožegović u 15. minutu.

Rad je golom Đurića u 74. nadigrao Novi Pazar (1:0), a treću utakmicu koja je završena ovim rezultatom upotpunio je kragujevački Radnički. Jedini strelac bio je Kovačević početkom drugog poluvremena.

Partizan i Voždovca odigrali su neverovatan meč u prvom prolećnom kolu Superlige, viđeno je šest golova, preokret i autogol, a pobednika nije bilo – 3:3 (1:1).

Crno-beli su dva puta vodili, Voždovčani su uspevali da se vrate, zatim su uspeli i da povedu u 78, ali je Partizan uspeo da se spase autogolom u 86. minutu,

Lider Jelen Superlige upisao je tako treći remi u sezoni, a priliku da smanji svoj zaostatak na četiri boda imaće šampion Crvena zvezda, koja u ponedeljak zatvara kolo na gostovanju Radničkom u Nišu.