VojvodinaCafe - Vojvodina do nova tri boda protiv Rada
    • Vojvodina do nova tri boda protiv Rada

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Rad sa 2:1 na neutralnom terenu na Vračaru. Novosađani su tako ostali jedina ekipa koja i dalje ne zna za poraz na domaćoj sceni, dok "građevinari", koji na stadionu Obilića igraju utakmice visokog rizika, nikako da se odlepe sa dna. Vojvodina je ka trijumfu poveo Enver Alivodić u 10. minutu posle velike greške Ćirkovića, dok je posle kornera Uroševića, Uroš Vitas tri minuta kasnije anulirao zaostatak i vratio nadu Radu.

Novu pobedu ekipi Marka Nikolića doneo je Kosović u 73. minutu, koji je uputio centaršut, a golman Rada Kljajić loše procenio let lopte te mu je ona završila u mreži.

Slavlje Voše jedino je pokvarila povreda Branislava Trajkovića pred kraj prvog poluvremena, a štoper "lala" se našao na spisku Siniše Mihajlovića za mečeve reprezentacije Srbije.

Spartak je pobedio Donji Srem sa 2:1 i tako zalečio rane posle teškog poraza od Zvezde u prošlom kolu od 5:0. Nosković je u 15. minutu doveo "marince" u vođstvo kada je odbitak Belića sproveo iza njegovih leđa.

Pred kraj prvog poluvremena je Lukić vratio nadu gostima iz Pećinaca, ali je kapiten Torbica u 62. minutu prihvatio dubinsku loptu Trivunovića i obezbedio Spartaku tri boda.